ראשי כינים – איך להיפטר מהן בטבעיות

כינים – איך להיפטר מהן בטבעיות

by Moran Shtrum
כינים – איך להיפטר מהן בטבעיות

להיפטר מכינים פאולה וליאון מורן שטרום

לאחר שהאייטם הזה נבחר לאחד הנצפים ב״פאולה וליאון״, רצינו לתת לכם את עיקרי הדברים, כך שגם אתם תיפטרו סוף כל סוף מהמטרד הזה.

בואו נדבר על זה ואין דרך קלה להגיד את זה – ג׳וקים על הראש.

יש כמה מיתוסים שצריך להפריך:

כינים, הן לא קופצות – הן לא עוברות מראש לראש כך סתם, אלא במגע ישיר. בנוסף, כינה שורדת מחוץ לקרקפת עד יומיים, הרבה פעמים יש חיסרון נוסף – העובדה שהכינים יכולות לגרום באיזור בו גרדנו ליצירת דלקת וגם לפצעים על העורף. הורים לרוב יחשבו שזה מהגן, אבל ייתכן ונגרם מכינים ומתגובן הזיהומית.

אי אפשר לצאת מהלופ של כינים –  הורים חושבים שהם טיפלו בכינים והם לכינים שיטת טיפול טבעיתא מצליחים לצאת ממעגל הקסמים הזה ולסיים איתן. כינה במרחק של יותר מ1 ס"מ מהשורש, היא כבר קליפת ביצה, כלומר היא לא פעילה! היא לא תגרד ולא תתרבה ולכן אין צורך לטפל בשארית הכינים הלא פעילו האלו, אלא להוציאה מן השיער. הדבר החשוב ביותר לעשות הוא את המניעה.

איך לטפל ולסיים עם הכינים? – כמובן שיש את המוצרים השכיחים בפארמים. הם נגישים, קלים לשימוש ואפקטיביים, אבל כדאי שימוש תדיר בהם וכדאי לשלב בין הרפואה הקונבנציונלית, המביאה את המוצרים הפיזיקליים לבין הרפואה המשלימה, המביאה את הרוקחות הטבעית והארומתרפיסטית.

אילו תרופות טבעיות נוכל להכין ממרכיבים שיש לנו בבית נגד כינים?

אנחנו יודעים שרוזמרין הוא פתרון דיי שכיח למנוע הדבקה בכינים. הרבה פעמים אנחנו חשים תסכול רב הנובע מהכינים. אנחנו קונים שמן אתרי רוזמרין ומורחים מאחורי האוזניים, מאחר ושם אחוזי ההדבקה הם גבוהים יותר, הבעיה היא שזהו איזור לימפה ולכן הספיגה לדם מאוד גבוהה שם.

מה שרוב האנשים לא יודעים זה שאופן השימוש עלול להזיק מאשר להועיל. למה זה? רוזמרין בעל תכונות טבעיות המגבירות זרימת דם והנעה, יחד עם זאת הוא גם מניע את מערכת העצבים. כלומר, כשאני מורחת לילדיי שמן רוזמרין ללא דילול לפני הגן ובית הספר, אני יכולה לשלוח אותו לגן תזזיתי, עצבני, עם קשב וריכוז נמוך וללא סבלנות לחברים והכל בגלל השפעת הרוזמרין. מאמינים???

אבל אל ייאוש, מה שכן מומלץ לעשות זה תמיד לדלל אותו, כלומר הרוזמרין לא יכול לבוא במגע ישירות על העור. קונים את השמן רוזמרין טהור מהפארם ומערבבים אותו יחד עם שמן זית או חוחובה. 2 טיפות רוזמרין לכל כפית שמן.

מתכונים לרוקחות טבעית, נגד כינים שתוכלו להכין בבית –

המתכון למסכת "סוף השבוע":

ולמה אנחנו קוראים לו ככה? כי אם תעשו אותו באמצע שבוע, יברחו מכם. בסוף שבוע זה יעבור לכם בשתיקה:).

כמו שריח של שום הוא חריף, גם הכינים מריחות אותו ובורחות ממנו.

הכניסו 10 שיני שום כתושות, בתוך חצי כוס חומץ תפוחים בבקבוק זכוכית – מירחו והשאירו למשך שעה לפחות על השיער, עם דגש על מריחת שורשים. כך תצליחו לדחות את הכינים ועוזר להסיר את השאריות שנותרו מהן (קליפות ביצים וכו).

מתכון לתרסיס ״ביי נחמה״:

הכניסו לבקבוק (עדיף מעוקר, מזכוכית עם שפריצר או טפטפת) וערבבו

7 טיפות שמן אתרי רוזמרין

6 טיפות שמן אתרי הדס

7 טיפות שמן אתרי אקליפטוס רדיאטה

90 מ״ל שמן זית או זרעי ענבים

10 מ״ל חוחובה

השתמשו מדי בוקר, בצידי האזניים. כך יהיה להם ריח טוב וגם ימנע ב-80% את ההדבקה.

מסיכה מונעת:

מרחו שמן זית על השיער וכסו בכובע רחצה. כך תכניסו את הכינים לשוק ואז תוכלו להסיר אותן בקלות. חיזרו על הפעולה יומיים ברציפות.

שמפו רוזמרין:

הכניסו 12 טיפות רוזמרין לתוך השמפו – ואליו בלבד, כי אנחנו לא רוצים לגרום נזק לשורש השערה, אז לכן לא שמים את המרכך.

דילוג לתוכן